ON-LINE rezervácia dentálna hygiena ON-LINE rezervácia zubné vyšetrenie MDDr. Školníková

Čo u nás absolvujete počas dentálnej hygieny

Ambulancie dentálnej hygieny v CARNA DentalDentálnou hygienou by malo začínať každé komplexné ošetrenie. Po vstupnom vyšetrení parodontu odstránime zubný kameň, povlak, pigmenty, prevedieme inštruktáž a nácvik techniky čistenia zubov a medzizubného priestoru.
Po vyčistení zubov ošetríme vaše ďasná dezinfekčným a protizápalovým roztokom, na záver vaše zuby naimpregnujeme vysoko koncentrovaným fluoridovým gélom, ktorý posilní obranyschopnosť vašich zubov voči novým kazom.

Chcem sa objednať na Dentálnu Hygienu, Bc. Fejerčáková

 

 

 • Používané technológie

  Ultrazvuk

  Odstráni hrubšie nánosy zubného kameňa.

  Airflow

  Air flow je technika čistenia zubov, pri ktorej sú zuby vystavené pôsobeniu zmesi prúdu vzduchu, vody a čiastočkám hydrogén uhličitanu sodného (jedlá sóda), čo je vlastne abrazívne médium. Táto zmes vychádza pod tlakom cez špeciálnu koncovku opatrenú tryskou. Odstraňujeme tým pigmentácie ( pigmenty z kávy, čaju, červeného vína či cigariet ) zo zvlášť skrytých priestorov. Ošetrenie nie je bolestivé, je rýchle a vzhľadom k ochutenému abrazívu aj príjemné.

  Fluoridácia

  Zohráva v boji proti zubnému kazu dôležitú úlohu, najmä u detí. Dieťa si zvyká na pravidelnosť návštev u zubného lekára a učí sa udržať si orálne zdravie.

  Pečatenie zubov

  Je jeden z prostriedkov prevencie pred zubným kazom u detí. Princípom je zamedziť prieniku baktérií do hlbokých rýh na povrchu zuba, ktoré sú najčastejším miestom tvorby kazu. Pečatí sa trvalý zub, ktorý je čerstvo prerezaný do ústnej dutiny, maximálne však ½ roka od prerezania. Po dôkladnom vyčistení sa ryha zaleje hmotou, ktorá po osvietení špeciálnou lampou stvrdne a chráni ju pred osídlením baktériami.

  Čo je dentálna hygiena

  Dentálna hygienaIde o komplexnú liečebno-preventívnu starostlivosť vedúcu k udržiavaniu vlastných zubov v ústach po celý život. Celosvetovým trendom je predchádzať chorobám, než ich potom zložito a nákladne liečiť. Preto je dentálna hygiena nezastupiteľnou súčasťou modernej stomatologickej praxe a vyhľadávanou službou ľuďmi, ktorým ich zdravie nie je ľahostajné. Investovať svoj čas do hygieny a prevencie sa vždy oplatí, lebo výsledkom sú zdravé zuby, ktoré nebolia a nevyžadujú nákladnú a často aj nepríjemnú liečbu. Každý pacient by si mal uvedomiť, že čisté zuby sa nekazia.

  Správna ústna hygiena zaisťuje úspech našej práce, veľa napovie o zodpovednosti človeka k svojmu zdraviu.

  Cieľom profesionálnej ústnej hygieny je pripraviť  vhodné podmienky, aby pacient vedel správne vykonávať individuálnu ústnu hygienu. Zubný lekár alebo dentálna hygienička odstránia plak, zubný kameň, správne namotivujú a prevedú inštruktáž. Poradia vám akou  technikou si správne čistiť zuby a používať dentálne pomôcky ako sú zubná kefka, medzizubná kefka, zubná niť a ústna voda.

  Dentálna hygiena je z pohľadu zdravia Vašich zubov jedno z najdôležitejších ošetrení, ktoré Vám doporučujeme absolvovať. Baktérie ktoré nám spôsobujú bolestivé zubné kazy, zápaly ďasien, parodontózu sa nachádzajú práve v zubnom povlaku, preto je veľmi dôležité vedieť sa o svoje zuby správne starať a nechávať si povlaky pravidelne odstraňovať (doporučujeme spravidla minimálne raz za pol roka).

  Dentálna hygiena je bezbolestné očistenie zubov od zubného povlaku a zubného kameňa, ktorá sa vykonáva iba na povrchu zuba, nezasahuje do jeho skloviny. Zubný povlak a kameň sú živnou pôdou pre baktérie v ústach.

  Vo všeobecnosti teda platí: čím menej povlaku a kameňa, tým menej baktérií a tým aj menšie riziko vzniku zubných kazov a zápalov ďasien.

  Ochorenie mäkkých tkanív v okolí zubov spôsobuje až 90% zo všetkých strát zubov. O to úžasnejšie je, že zápal ďasien je možné skoro úplné odstrániť prevenciou a správnou dentálnou hygienou!

  Dentálna hygienička

  Dentálna hygienička je špecialista, ktorý ošetruje, vysvetľuje, motivuje a komplexne sa stará o zdravie Vašej ústnej dutiny. Toto všetko vždy v kontexte Vášho stavu chrupu aj celkového zdravia a prístupu k vlastnej starostlivosti o seba samého. Z hlavných činností, ktoré vykonáva, je odstránenie zubného kameňa, plaku, pigmentácie, leštenie výplní, fluorizácia zubov a bielenie.

  Pomôže Vám s nácvikom správnej metódy čistenia zubov a s výberom vhodných dentálnych pomôcok, akými sú napríklad medzizubné kefky, zubné nite, špeciálne dentálne pomôcky a podobne.

   
 • Spoznajte náš tím

  Vieme, že zveriť sa do starostlivosti zubára je pre veľa ľudí neľahká záležitosť.
  Chcem spoznať tím
 • Virtuálna prehliadka

  Pozývame vás na virtuálnu prehliadku našej ambulancie. Prezrite si ako to u nás vyzerá.
  Chcem vidieť virtuálnu prehliadku
 • Vstupné zubné vyšetrenie

  Čo máte spraviť, ak chcete zmeniť zubného lekára a stať sa naším klientom?
  Dohodnite si stretnutie

Najčítanejšie stránky

Fotogaléria priestorov v Čarna dental

Zmluvné zdravotné poisťovne

Union poisťovňa, a.s.
Union poisťovňa, a.s.

DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.
DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.

Niečo viac o ponúkaných službách